PLN do USD, EUR, GBP i CHF – Sygnały kupna i sprzedaży

PLN do USD, EUR, GBP i CHF

Dlaczego poszukujemy informacji o PLN do USD, EUR, GBP i CHF? Prawdopodobnie myślimy o kupieniu lub sprzedaży waluty z różnych powodów. Dzisiaj przy okazji analizy czterech par walutowych powiem o jednych z najlepszych sygnałach kupna lub sprzedaży. Analizę wykonuję, stosując autorską technikę analizy ceny Tx4.

Jeżeli chodzi o pojęcie, najlepsze sygnały to mam na myśli takie, które dają nam największe możliwości działania. Takie sygnały dają możliwość szybkiej obrony i zabezpieczenia pozycji. Najlepsze sygnały podnoszą bardzo skuteczność i efektywność handlu lub inwestowania.

Jest wiele kategorii sygnałów. Do tych najlepszych zaliczam poziomy wsparcia i oporu dla trendów. Są to szczególne poziomy i trendy. W pewnych sytuacjach poziom kupna może być również poziomem sprzedaży. W większości sytuacji jednak nie możemy łączyć tych sygnałów.

Aktualna sytuacja PLN do USD na ramach dziennych i tygodniowych

Waluta PLN do USD od ponad tygodnia zdecydowanie się umacnia. Jest to wynik dużego osłabienia się waluty amerykańskiej na rynku Forex. Jest to gwałtowny odpływ kapitałów do walut bazowych tj. EUR czy GBP. W poprzednim artykule: Prognoza USDPLN i EURPLN na drugie półrocze 2023 piszę i mówię w nagraniu o wysokim ryzyku zmienności ceny. Właśnie obecne zachowanie się kursu PLN do USD jest wynikiem takiego ryzyka.

W przyszłym tygodniu możemy się spodziewać równie gwałtownej korekty wzrostowej lub szybkiej konsolidacji i z dużym prawdopodobieństwem powrotu do spadków tego kursu. Na ramach dziennych mamy już 6 dzień trwającego trendu akcji, a w nim wystąpienie formacji odwróconego młota. Taki układ cenowy może sugerować koniec trendu akcji spadkowego.

USDPLN

Analiza_PLN_do_USD_-_Sygnały_kupna_i_sprzedaży_First_Frame

Ramy tygodniowe na parze PLN do USD wskazują na początek gwałtownego trendu akcji spadkowego. Prawdopodobnie po krótkiej przerwie nastąpi kontynuacja spadków. W takiej sytuacji dużą nerwowość będą wykazywać posiadacze dolarów, którzy zwlekali z ich sprzedażą. Niestety nie widać na horyzoncie popytu na dolary amerykańskie. Z drugiej strony tak długi i mocny spadek ceny dolara na rynku walutowym może oznaczać wkrótce duże niedowartościowanie.

EURPLN, GBPPLN, CHFPLN i sygnały kupna oraz sprzedaży

Sytuacja z dolarem amerykańskim sprawiła, że waluty PLN, EUR, GBP i CHF są dla siebie konkurencją. Kapitał rozważa, która waluta przyniesie większe korzyści i tam płynie. Z tego powodu na parach walutowych EURPLN, GBPPLN oraz CHFPLN widzimy tworzące się konsolidacje. Taka sytuacja może być dobrym momentem do zajęcia pozycji krótkiej lub długiej.

EURPLN

PLN do USD, EUR, GBP, CHF - Sygnały kupna i sprzedaży

Z tego względu na tych parach pokażę, jak wyznaczać ważne poziomy wsparcia lub oporu, które mogą być wykorzystane jako sygnały kupna lub sprzedaży. Bądź ostrożny z interpretacją tych poziomów stosując analizę techniczną. Wszystkie założenia analizy, którą wykonuję, oparte są na technice Tx4.

GBPPLN

PLN do USD, EUR, GBP, CHF - Sygnały kupna i sprzedaży

Przedstawione w nagraniu sposoby wyznaczania poziomów, które służą do ustawiania zleceń otwarcia lub zamknięcia pozycji są proste w stosowaniu. Umiejętność ta daje Ci ogromne korzyści w zarządzaniu pozycją. Na poziomie podstawowym możesz bardzo szybko zabezpieczać pozycję. Natomiast poziom zaawansowany tradera to możliwość osiągania niewiarygodnie wysokich wskaźników Zysk/Strata (R/R).

CHFPLN

PLN do USD, EUR, GBP, CHF - Sygnały kupna i sprzedaży

Wnioski do analizy PLN

W cotygodniowej analizie PLN do USD oraz EUR, GBP i CHF przedstawiłem możliwe zachowania się kursu w przyszłym tygodniu. Sytuacja wskazuje na bardzo dobre warunki handlu. Najlepszym połączeniem jest wiedza o Tx4 oraz strategie, których uczę w programie kształcenia i w ramach Warsztatów Handlu.

Wartością tych analiz jest przedstawienie sygnałów kupna i sprzedaży, które możesz zaimplementować do swojej strategii. Jeżeli masz pytania do analiz lub przedstawionych sygnałów, to napisz o tym w polu komentarza pod tym artykułem. Żeby móc to zrobić wykorzystaj Warsztaty Analiz lub zaloguj się na tej stronie.

Podziel się tą wiedzą! Dziękuję

Analizy prowadzone przez Czesława Mazura, na stronie mcmazur.com oraz na publicznych kanałach Czesława Mazura są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści i analiz ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści i analiz.

Dodaj komentarz